ZIMNÍ AKTIVITY
Oblast
Aktivity
Kluzák naplněný vzduchem, který je díky aerodynamickému tvaru a speciální struktuře na skluznici výborně ovladatelný a zároveň svižný. Člověk se jen nesmí bát to rozjet.
Když člověka začnou nudit široké sjezdovky, může zkusit trať pro akrobatické lyžování. Však nemusí přece skákat hned do vzduchu. Ale může...
Konečně si člověk může vyzkoušet i ty nejobtížnější tríčky na lyžích nebo na prkně. Dopadne krásně do měkoučkého, takže si to může zkoušet pořád dokolečka dokola. La - la - la.
I člověk, který se nemůže dobře pohybovat, si může užít kouzlo svahu. Biski, stabilnější varianta monoski. Těžiště je položené níže a konstrukce je postavena na dvou lyžích. Pro lepší stabilitu je možné použít hůlky s menšími lyžičkami.
No brrrrrr, jakoby nebylo dost toho, když vám vyhasne dříví v kamnech. Ale proti gustu žádný dišputát. Bivakovat v zimě by člověk určitě vyzkoušet měl. Minimálně aby si vážil toho teplíčka potom...
Nemá - li člověk odvahu řítit se dolů neřízeně, může se dolů řítit řízeně. Ukrutnou rychlost zkrotí brzdovou pákou jedna dvě, řekněme – na takovou relaxační jízdu.
Co takhle oprášit si své umění v bobování, pekáčování či jiném způsobu sjíždění kopce? Což takhle uspořádat závody? Povoleno je vše, na čem se dá sedět, stát nebo ležet. Kreativitě se meze nekladou...
Kolem krku šálu, kamaráda pod krkem - jestli teda nevyrazí taky. Taková příjemná odpolední relaxace.
Kajtovat se nemusí jen na lyžích nebo na prkně. V bugyně člověk tak nebolí nohy. A když chytne vítr, to je, panečku, svezeníčko!
Stará dobrá klasika. Pěkně přidat plyn a pořádně si zablbnout. Super zábava i pro holky.
To je radosti, když člověk ví, kde se mu o jeho ratolest nejlépe postarají. Ba co víc! Radosti je teprve, když ratolest najde zábavu na pár hodin. A navíc takovou, kde si něco užije a zároveň se i naučí. To si pak člověk s klidným srdcem může dát i ten svařáček.
Dva malé snowboardíky obout na nohy a frnk dolů ze svahu. Užít si větší možnosti tríčků, než na klasickém prkně. Zažít volnost pohybu, který se se snowboardem nepovede.
Nejdřív se člověk pěkně vyobleče, řádně se upraví a naladí, zjistí, že mu to celkem sekne, vybaveníčko fajnové... zkrátka... to když má člověk dobrý den, stojí za to se cvaknout. Veřejně. Ať to vidí i ti, co nejsou v přátelích na fejzbůku.
Někdy má člověk chuť nikam radši nejít. To je pak nejlepší zkusit pěkně neupravovanou trať. To už totiž není o klouzání se na upravené sjezdovce. To už chce zapojit svoje maximum, je to pěkná makačka. Ale potom ten pocit, že to člověk zdolal... Není lepší nápad, jak si vrátit chuť do života. Ale bacha! Je to na vlastní nebezpečí.
Když se člověk chce hlavně pobavit, je funline přesně to, co hledá. Na sněhové trati není důležitá rychlost, ale především zábava při provádění triků. Trať je navržená s ohledem na rozdílné zkušenosti a bezpečnost, proto je jedno, jestli se baví prcek nebo dospělák.
Občas se může zdát, že broušení sjezdovky může být po čase pěkné núďo. Může, pokud teda neobjevíte funtrack. Jízdu si tu člověk může jen tak zpestřit, nebo si třeba procvičit nějaký ten tríček. Boule, vlny, zábradlíčka a jiné překážky. No, když si člověk zvolí svoje tempíčko, dokáže si užívat parádní zábavu celé odpoledne...
Chce někdo vidět sjezdovku i z druhé strany? Jak to vypadá, když se svah musí dát do pořádku? Tak ať se sveze rolbou! Trocha adrenalinu nezaškodí - přeci jen ten pocit na kopci, kdy to vypadá, že už už se musíte převrátit - ten se nezažívá každý den.
Což takhle trocha relaxu v prima partě lidí? Z koňského hřbetu je krásný výhled na krajinu.
Zavěsit se na lanech ve výšce třeba osmi metrů a zdolat nástrahy lanového šílenství. Uáááá
Někdy může jít do tuhého. Je dobré vědět, co v tu chvíli dělat. Tfuj, tfuj, tfuj.
Někdy chce člověk jen tak odpočívat. A předstírat, že vyvíjí aktivitu. K tomu je nejlepší navštívit nějaký lední svět. Ledové království. A kochat se.
Nemusíme pořád frčet jen dolů. Zkusit se to může někdy i nahoru. Třeba na horu.
Sice ještě neumí na lyžích ani stát, ale odhodlání má veliké. Zapomeňte však na namáhavé tahání lyží nebo dokonce ratolesti. To ne. Od toho tu je lyžařský kolotoč. Pěkně po-ma-louč-ku, tralalí, do-ko-leč-ka, tralalá...
Není nad to, když si člověk může poměřit rychlost s ostatními. Nebo vědět, jakou nejvyšší rychlostí dokáže člověk jet. Prostě není nad to, když člověk obecně ví.
Jízda na jedné lyži. Trocha změny neuškodí.
Projet se na lyžích pořádnou rychlostí po (ne)upravené trati? Proč ne, je to fičák. Velmi zábavný a adrenalinový sport. Lyže tažené sněžným skútrem, motorkou nebo čtyřkolkou. Ale člověk se nemusí bát. Zkušení jezdci, kteří mají motor ve svých rukách, jedou přesně tak, aby si to užil každý - začátečník i pokročilý lyžař.
Jízda se psím spřežením. Není třeba se bát, nekoušou.
Trocha techniky na horách neuškodí. Naopak. Aplikace net-o-peer Tracker App ukáže, jak se člověk zlepšuje. A to úplně zdarma! Stačí zajet do areálu, spustit appku a je to. Kamery začnou okamžitě snímat, takže je jen na samotném jezdci, kdy "netopýra" zastaví nebo pustí. Záznam se umí sestříhat, takže se zbývá zeptat - co víc si přát? A můžete se pak pochlubit i ostatním.
Zima je pro paintball nejlepší období. Pořádně se nabalit, aby člověku nebyla zima a navíc aby zásahy nebolely, a frnk do prostoru. Pořádně se schovat a pak zaútočit. Hlavně vydržet až do konce.
To takhle člověk stojí před otvíračkou jako první a nemůžete se dočkat, až odpaní ranní koberec. První stopa je pro fajnšmejkry to pravé vořechové.
V zimě si člověk neodpočine ani od toho rybaření...
Není větší romantiky, než se posadit do saní a nechat se táhnout koňmi.
Stará dobrá klasika. Šálu zavázat za krkem, sednout si obkročmo za sebou a svištět si to dolů. Juchůůů
Vyšlápnout si na lyžích přírodou je paráda. Ale ne jen tak někde. Nejsme přeci hulváti.
Stará známá klasika v novém provedení.
Pořádná makačka na nohy. Ale ta rychlost! Ta potřeba řezat zatáčky! Ta touha vyhrát!
Balancuj a udrž rovnováhu. Chvíli trpělivosti a člověk může být i králem sjezdovek.
Óóó, jízda na lyžích tažených skútrem...
Sem....tam....sem....tam....sem....tam...sem....tam....Hurá, jsem první!
Jen tak si kráčím, tralalí, tralalá. A vůbec se nebořím, tralalí, tralalá.
Sněžný skútr je ta správná volba pro milovníky zvuku motou a rychlé jízdy.
Milujete kola? Milujete tlouštíky? Tak snowbike milovat budete. To si pište.
Nahoře nasednete do kajaku přivázaného na pružné lano a rozpálíte to dolu neskutečnou rychlostí. Lano po cca 200 m zastaví samo. No toto?
Že se na raftu jezdí jen v létě? Takový nesmysl. Na raftu se nevíc vyřádíte v zimě. Zkuste to, není větší jízda než po sjezdovce na raftu. Třeba hlavou dolů.
Kárky mají odporužené, délkově nastavitelné sedadlo, citlivé řízení a dvě nožní brzd.
Lyže, kolo nebo pás? Nemůžeš si vybrat? Nemusíš! Můžeš mít všechno najednou. Díky pásovému pohonu a převodovým kolečkám místo zadního kola můžeš svištět z kopce i do kopce.
Golfu se člověk nemusí vzdát ani v zimě. Sluníčko, sníh a golf. What else?
Je čas vyrazit na sněhovou pláň, nazout lyže nebo snowboard, chytnout se tažného draka a nechat se vynést do vzduchu šílenou rychlostí. Užívat si volnosti zasněžených plání. Pomocí čtyř provazů ovládat draka a házet tríčky, loopy, nebo si jen tak hrát s větrem ve vlasech. Ale bacha! Zkrotit vítr není žádná sranda. .
Jede nejede, oblečená neoblečená... Královna koloběžka? Sněhoběžka!
Skákat, dovádět, hopsat, blbnout! Na trampolíně se salto povede jedna báseň. A salto do hlubočáku?
Zábavná a hodně bláznivá jízda na nafukovacích gumových kolech. Speciální vlek vás vyveze do sněhového koryta, kterým se řítíte lehce adrenalinovou, klikatou dráhou dolů. A pak znova nahoru a šup dolů. A znovu a znovu a znovu. Protože je to tak super, že nedokážete přestat.
Chodit po zemi se člověku může omrzet. To v korunách stromů, tam je klid. A taky vzrůšo!
Dvě lyže jsou přežitek. To tři lyže, to je panečku něco!
Freeride
Freeride
Freeride
Freeride
Freeride
Freeride
Freeride
Freeride
Freeride
Kontakt
Jakékoliv připomínky, náměty a postřehy oceníme na níže uvedeném kontaktu. Protože si kontaktu s vámi velice vážíme, odpovíme všem. Užitečné informace budou po zásluze dobře odměněny.